Nowy rozdział w historii TEILOR - duży krok naprzód dla wszystkich amatorów biżuterii
Przez 25 lat aktywności, które TEILOR obchodzi w 2023 roku, przywykliśmy już do faktu, że firma przeciera nowe szlaki i zyskuje w efekcie znacznie więcej niż tylko wiedzę w swojej dziedzinie – swoją odwagą także inspiruje. Dziś w ramach nowatorskiego podejścia otwieramy kolejny nowy rozdział: wprowadzamy do naszego portfolio diamenty wyhodowane w laboratorium.
Odkryj ich
Naturalne diamenty
i diamenty hodowane laboratoryjnie
Fascynacja diamentami i kamieniami szlachetnymi doprowadziła ludzkość do podjęcia wyzwania: próby odtworzenia procesów naturalnych w warunkach laboratoryjnych i samodzielnego wytwarzania diamentów. Miliardy lat działania natury skoncentrowano do kilku tygodni prac i w 1954 roku wreszcie się udało.
Co najważniejsze? gdy umieści się obok siebie diament naturalny i diament wyhodowany w laboratorium nie widać między nimi żadnej różnicy. . Ponieważ ten drugi powstaje w wyniku ekstremalnie wysokiego ciśnienia i ciepła identycznych jak te, które naturalnie występują w skorupie ziemskiej, ich struktura molekularna jest identyczna.
Na poziomie estetycznym i funkcjonalnym, naturalne diamenty i te stworzone w laboratorium są takie same.
Różni je jedynie pochodzenie.
5 faktów o diamentach hodowanych laboratoryjnie
lab_grown.slider1Title1
JAK POWSTAJĄ
Diamenty te powstają w wyspecjalizowanych fabrykach i laboratoriach, przez okres 1-4 tygodni, w warunkach symulujących naturalne warunki powstawania diamentów. Istnieją dwie główne metody wytwarzania diamentów w laboratorium: metoda HPHT (wysokociśnieniowa-wysokotemperaturowa) i metoda CVD (niskociśnieniowa).Stworzone w ten sposób diamenty są przetwarzane za pomocą tych samych narzędzi i wprowadzane na rynek w taki sam sposób, jak diamenty naturalne.
WIĘKSZY WYBÓR SZLIFÓW
Warunki, w jakich powstają diamenty laboratoryjne, a także zaawansowane technologie ich produkcji, oferują dużą swobodę co do ostatecznego kształtu diamentu. Najważniejszym czynnikiem jest tutaj wyobraźnia osób, które zajmują się ich szlifowaniem - dzięki sposobowi, w jaki są formowane, diamenty laboratoryjne mogą mieć najbardziej kreatywne kształty i szlify, a biżuteria, w którą są wkomponowane, spektakularne wzornictwo.
CERTYFIKATY
Świadectwo zaufania
Diamenty hodowane w laboratorium, podobnie jak diamenty naturalne, podlegają klasyfikacji przez GIA (Gemological Institute of America) i IGI (International Gemological Institute) przy użyciu tej samej skali 4C (kolor, przejrzystość, szlif i masa karatowa). Dodatkowo, każdy diament laboratoryjny posiada napis "lab grown" (wyhodowany w laboratorium). Zidentyfikowane cechy odnotowane zostają na certyfikacie jubilerskim, potwierdzającym jakość diamentów, a także fakt, że mają one status prawdziwych diamentów.
W branży, która opiera się na nieustannie rozwijających się technologiach, z niezwykle obiecującymi perspektywami, nowe możliwości będą coraz istotniejsze.
A każda z nich jest warta odkrycia.
CZĘSTO PYTANIA
Nie możesz znaleźć odpowiedzi, której szukasz? Skontaktuj się z nami.